Poseł Damian Raczkowski (Platforma Obywatelska) przedstawił swą wypowiedź Czytelnikom „NŁ”. Warto przyznać, iż poseł Raczkowski jest ekspertem w sprawach służby zdrowia, co ma duże znaczenie w kontekście działania na rzecz szpitala w Łapach w najbliższych latach:

Pracuję w sejmowej komisji zdrowia i swoją wiedzę wykorzystam w pomoc dla szpitala w Łapach – deklaruje Damian Raczkowski.

„Jestem otwarty na potrzeby Mieszkańców. Nie ma większego problemu, aby umówić się ze mną w biurze poselskim na Malmeda 10 w Białymstoku. Przeprowadzam także dyżury w biurze w Łapach. Współpracuję z wieloma społecznikami z Łap i jestem gotowy do działania na rzecz Gminy Łapy.

Najważniejszym problemem z punktu widzenia Łap jest sprawa szpitala. Od 10 lat pracuję w sejmowej komisji zdrowia i swoją wiedzę mogę wykorzystać w pomocy dla szpitala w Łapach. Konieczne jest też zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia. To ważne, by zabezpieczyć pacjentów i dobrze nagradzać pracowników służby zdrowia.

Od wielu lat pomagam spółdzielcom w walce z zawyżanymi rachunkami za ogrzewanie. Efektem tego działania są zmiany regulaminów w wielu spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych na bardziej przyjazne Mieszkańcom. Wygraliśmy wiele spraw sądowych dotyczących w tych kwestii, w których pomagaliśmy Mieszkańcom. W przyszłym Sejmie chciałbym doprowadzić do końca zmiany dotyczące prawa energetycznego, które sprawią obniżenie kosztów ogrzewania i oszczędności w portfelach wszystkich ludzi”.

Rozwój Podlasia to komunikacja, Łapy także zyskają – podkreśla Damian Raczkowski.

„Kolej – już 3 grudnia 2015! – pojedziemy do Warszawy najnowszym pociągiem Dart bydgoskiej firmy Pesa. Modernizowane są po „kolei” kolejne odcinki trasy Białystok – Warszawa.

Realizowany będzie kolejny odcinek S8 (Białystok-Warszawa), budowana będzie obwodnica Suwałk (w ramach tzw. Via Bialtica) oraz przyśpieszeniu uległo przygotowanie do modernizacji kolejnej drogi S-19 (połączenie z południem Polski i Europy). Na Krywlanach w Białymstoku powstanie zaś lotnisko funkcjonalno-użytkowe.

Dodatkowo samorząd wojewódzki (zarząd PSL-PO) przygotowuje się do budowy dwupasmowej drogi Białystok-Łapy.

To spowoduje, że z Łap łatwiej będzie można dotrzeć w każde miejsce Polski i Europy. To również ułatwi przyciąganie inwestorów z różnych stron świata. W Łapach działa przecież podstrefa ekonomiczna.

Łapianie będą mieli połączenie drogowe i kolejowe z Białymstokiem i Warszawą, a firmy będą miały dobre połączenie z krajami nadbałtyckimi i krajami południowoeuropejskimi”.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze! – ocenia Damian Raczkowski.

„W kampanii wskazuję na kwestie bezpieczeństwa. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem umieszczania imigrantów ekonomicznych w naszym kraju. Polski w obecnym stanie rozwoju na to nie stać. Uważam też, że powinniśmy pomoc w miejscach, gdzie występują zagrożenia. Przyczynić się do zaprowadzenia pokoju i porządku.

Cały świat przeżywa kryzys. Również mamy swoje problemy, ale Polska rozwija się”.

Rzetelna praca w sejmowych komisjach. Bez występów w mediach oraz zabawy w celebrytę. Po prostu – to hasło Damiana Raczkowskiego.

„Jestem posłem-prawnikiem. Oprócz komisji zdrowia, pracuję także w komisji ustawodawczej oraz nadzwyczajnej komisji ds. zmian kodyfikacyjnych.

Marszałek Sejmu powierzył mi aż osiem razy, aby reprezentował Sejm w sprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Wspieram inicjatywy korzystne dla ludzi.

Kandyduję z trzeciego miejsca Platformy Obywatelskiej. 25 października – proszę Państwa o głos”.

Poseł Damian Raczkowski

Damian Raczkowski: www.damianraczkowski.pl

Damian Raczkowski – profil na FB: https://www.facebook.com/damian.raczkowski.754

raczkowski_damian