Sprawdzimy czy prawidłowo były rozliczane pieniądze z Urzędu Miejskiego w Łapach na imprezy kulturalne organizowane przez Dom Kultury – mówi Karol Radziwonowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

– Burmistrz wskazał na błędy, które mogą być podstawą do wszczęcia postępowania karnego i mogą wypełniać znamiona czynów zabronionych. Będziemy przesłuchiwać świadków oraz zbierzemy dokumenty. Ustalimy czy dokumentacja będąca podstawą do uzyskania środków pieniężnych była prowadzona rzetelnie – tłumaczy Karol Radziwonowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

Krzysztof Gołaszewski odwołał Grzegorza Perkowskiego z funkcji dyrektora domu kultury. Bo według niego miało dojść do „ciężkiego naruszania podstawowych obowiązków pracowniczych, naruszania przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem”. Burmistrz zarzuca też byłemu dyrektorowi poświadczenie nieprawdy i zapłatę za usługę, która nie została wykonana.

Co na to Grzegorz Perkowski? – Nie chcę opowiadać czy się zgadzam z zarzutami czy też nie. Gazeta to według mnie nie miejsce na taką dyskusję. Miejscem takim jest dla mnie sąd pracy – napisał kilka dni temu w mailu do Kuriera Porannego.

Czytaj więcej, Kurier Poranny: https://poranny.pl/lapy-prokuratura-sprawdzi-czy-nie-dochodzilo-do-falszowania-dokumentow-zdjecia/ar/c1-14102835